Почетна / Сапуници / Вилијам Леви ќе глуми во римејкот на „Ла Тормента“

Вилијам Леви ќе глуми во римејкот на „Ла Тормента“

 

Даниела Ромо и Вилијам Леви по трет пат ќе застанат заедно на сцената на Телевиса. По „Магична привлечност“ и „Триумф на љубовта“, распеаната кралица на теленовелите ќе глуми заедно со кубанскиот заводник и во римејкот на „Ла Тормента“, кој на големо го подготвува Салвадор Мехија.

Инаку, сеуште не е познато која актерка ќе биде партнерка на Вилијам во теленовелата откако Силвија Наваро, Сандра Ечеварија и Маите Перони одбија да играат во овој проект, се шушка дека најголеми шанси за главната ролја имаат Анхелик Бојер и Сурија Вега.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Вечерва на Сител… следува најпотресната епизода на „Азра“ досега!

Повторното појавување на Фатма ќе ги загрижи членовите на семејството Челен. Дали некој ќе “изгори” …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!