Почетна / Забава / Видео | Јелена Томашевиќ и Хари Мата Хари промовираа нова песна

Видео | Јелена Томашевиќ и Хари Мата Хари промовираа нова песна

 

Жирито од “Пинк Ѕвездички” снимија дует

 

 

Иако долго време го најавуваа овој дует, сепак Јелена Томашевиќ и Хари Мата Хари решија баладата да ја промовираат на финалето на најгледаното шоу на овие простори “Ѕвездичките на Пинк”. Песната се наоѓа на најновиот албум на популарниот босански пејач и претендира да стане голем хит :

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!