Почетна / МК Сцена / ВИДЕО: Кога ќе видиш што пишуваат новинарите

ВИДЕО: Кога ќе видиш што пишуваат новинарите

 

Во Македонија за кратко време како печурки изникнаа разни медиуми, секоја чест на исклучоците, но поголемиот дел од нив не знаат да состават еден обичен текс. Се запрашавме како реагираат искусните квалитетни новинари кои во весниците пишуваат на голем број страници, па во продолжение можете да ја погледнете нивната реакција за новите „новинари“.

 

 

Екипата на ТВ Пакет топло ви препорачува да ги прескокнете ваквите „новинари“, бидете сигурни дека ни самите не знаат што напишале.

 

 

 

Г.М. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Каролина звучи светски во српско шоу кај Јоксимовиќ

Пред почетокот на пандемијата, македонската ѕвезда Каролина Гочева беше гостинка во новата музичка К1 телевизија, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!