Почетна / Забава / Евровизија / Видео | Како ќе изгледа и звучи Даниел Кајмакоски на Евровизија

Видео | Како ќе изгледа и звучи Даниел Кајмакоски на Евровизија

 

Видео од втората проба на Даниел Кајмакоски

 

 

Во пресрет на новото издание на најголемиот европски музички натпревар “Евровизија”, одржани се првата и втората проба на земјите учеснички, меѓу кои и Македонија.

 

 

На евровизиската сцена Даниел Кајмакоски настапува со „Autumn Leaves“ (Лисја есенски), а негови придружни вокали се членовите на групата MERJ. Даниел изјавил дека сè уште работат на финализирање на кореографијата. Од досега виденото, гледачите се изненадени што новиот аранжман на песната доби ваков сценски настап и сценографија.

Погледнете го и сами настапот и проценете дали ваква сценографија и настап одговараат на новиот аранжман на песната :

 

Македонија настапува во првата полуфинална вечер во вторник, а Македонската телевизија ќе врши директен пренос на првиот канал.

 

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тик ток сензацијата Teya Dora ќе ја претставува Србија на Евровизија

Тик ток сензацијата Татјана Павловска од Бор или Teya Dora, позната по хит баладата “Џанум”, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!