Почетна / Телевизија / Бичфајт | Саше Политико и Јанко Јади Бурек се степале пред Сител

Бичфајт | Саше Политико и Јанко Јади Бурек се степале пред Сител

 

Вечерва окoлу 21 часот пред влезот на ТВ Сител се случил инцидент, известува Либертас.

 

Новинарот Саше Политико го чекал Јанко Илковски на влезот и со вклучен мобилен го прашал „како не ти е срам, се правиш професионалец, а Грујо ти ја вработил жена ти?“.

На ова Јанко наместо одговор извадил спреј за заслепување и го испрскал Политико. Настанала гужва, вработените во Сител излегле, и како што вели изворот на Либертас, навивале за својот колега Јанко. Инцидентот не завршил тука, туку двајцата почнале да се бркаат околу стадионот и низ паркот дваесетина минути.

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Законска обврска – вести во предизборието за лица со сетилна попреченост

Согласно обврските од Изборниот законик, Јавниот радиодифузен сервис, односно Првиот и Вториот програмски сервис на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!