Почетна / Забава / Барак Обама ја прослави победата со Гангнам Стајл

Барак Обама ја прослави победата со Гангнам Стајл

 

Американскиот претседател Барак Обама победи на претседателските избори, тој е реизбран за нов четиригодишен мандат. Обама успеа да ги задржи гласовите на клучните американски сојузни држави што му беа потребни за победа во трката против републиканскиот кандидат Мит Ромни. Во својата изјава актуелниот претседател на САД кажа дека „најдоброто допрва доаѓа“.

 

 

Во прилог е пародијата што беше направена на сметка на Барак Обама и неговата сопруга Мишел Обама.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!