Почетна / Серии / Ангели | Лус ја истражува моќта на стариот часовник

Ангели | Лус ја истражува моќта на стариот часовник

 

„АНГЕЛИ“
вторник, 11 часот на Сител

 

 

По неверојатната светлина што излезе од стариот часовник, Лус повикува експерти за да ја истражат неговата моќ. Таа не може да поверува дека часовникот повторно функционира. Хасмин, Тефи, Мар, Начо, Сајмон и Хоуп повторно се сретнуваат со дивјаците и во нивното скривалиште снимаат видео. Нивниот краткотраен филм е снимен со надеж дека ќе ги освести нивните пријатели. Мелоди му прави ДНК тест на Горки за да му докаже дека Амадо е негов син. Лус доаѓа во куќата на Горки и сака да влезе во собата каде што е скриена Мелоди, бидејќи го слуша нејзиниот врисок. Кант му се јавува на Горки и му открива дека Амадо е негов син.

Во оваа епизода ќе погледнете ексклузивни снимки од концертот на „Teen Angels“ во Мадрид.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | „Сенки над Балканот“ продолжува со втора сезона на МТВ 1

Втората сезона од најгледаната српска серија „Сенки над Балканот“ од 5-ти јануари ексклузивно на Македонската …

error: Содржината е заштитена!