Почетна / Серии / Ангели | Драма во „НЕ“, бунт против диктатурата на Лус

Ангели | Драма во „НЕ“, бунт против диктатурата на Лус

 

„АНГЕЛИ“
петок, 11 часот на Сител

 

 

Лус дознава дека Мар ја поминала ноќта со Тијаго. Нејзиниот бес е истурен со физички напад врз Мар. Мелоди, Хасмин, Хоуп, Лука и Тачо го напаѓаат Горки и го принудуваат да признае каде го скрил Амадо. Тефи и Палома продолжуваат со својата игра и глумат дека ресетирањето на нивните мозоци е успешен процес. За сите останати во корпорацијата тие се сестри милионерки кои дошле од Њујорк. Лус ја принудува Мар да му постави стапица на Тијаго, но наместо тоа, Мар се спротиставува поради што веднаш е однесена на ресетирање. Кант врши лажен процес и Мар не го губи помнењето туку уште повеќе се зближува со Тијаго.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!