Почетна / Сапуници / Актерката Даниела Ромо го победи ракот!

Актерката Даниела Ромо го победи ракот!

 

Латино-американската телевизиска актерка Даниела Ромо пред неколку месеци доби лоша вест, и беше дијагностициран рак. Но, нема да се задржуваме многу на болеста, бидејќи за среќа актерката успеа да го собори ракот. Првото нешто што го направи таа откако ја доби добрата вест, беше онлајн јавување до сите нејзини фанови. Даниела се појави за да соопшти дека повеќе нема место за паника и оти наскоро ќе се врати на телевизиската сцена.

Инаку, Даниела Ромо во Македонија е позната по своите значајни улоги во шпанските серии. Гледачите ја гледаа во „Извор“, „Патишта на љубовта“, „Алборада“, „Магична привлечност“, и моментално во „Триумф на љубовта“ на Тројка телевизија (Сител 3).

 

 

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Ѕвездата на „Азра“ и „Фазилет“ во нова играна серија на Сител

Секој сака да сака, и војник и морнар, и сиромав и богат. Тоа не се …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!