Почетна / МК Сцена / Авалон открива : Џон Њуман со концерт во Скопје на 21 јуни

Авалон открива : Џон Њуман со концерт во Скопје на 21 јуни

 

Џон Њуман во Скопје – Арена “Борис Трајковски”

 

Светски познатиот британски пејач Џон Њуман оваа година доаѓа во Скопје. Најголемата и најдобрата продуцентска куќа на овие простори, Авалон продукција најави доаѓање на Џон Њуман во Скопје, Македонија. Концертот ќе се случи на 21 јуни во арената “Борис Трајковски”.

 

 

25-годишниот пејач кој е познат по хитовите „Lover me again“, „Come and get it“ , „I’m not your man“ ,„Losing sleep“, во 2014 години имаше три номинации за „Брит“ наградите. Њумен досега има објавено два албуми „Tribute“ (2013) и „Revolve“ (2015)

 

BOOOOOOOM!!!

Posted by Avalon Produkcija on понеделник, 1 февруари 2016

 

Дани | ТВ Пакет

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Лешочки Фолк фест 2021 во пресрет на Голема Богородица

Во петок на 27.08.2021 г. во 20ч. во пресрет на големиот православен празник Голема Богородица, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!