Почетна / Филм / Спортската адреналинска „Лавовска борба“ во сабота на Телма

Спортската адреналинска „Лавовска борба“ во сабота на Телма

Филмот го истражува комплицираниот однос на братска љубов помеѓу браќата Камински, Стенли и Лион, кои работат во фабрика во Фол Ривер, Масачусетс и заработуваат колку за да преживеат. Тие сонуваат да се преселат во сончевата Калифорнија и таму да отворат хемиско чистење, но околностите не им дозволуваат да успеат.

Тие се мачеа низ животот, но секогаш едвај врзуваа крај со крај. Нивната единствена надеж да избегаат од Фал Ривер е Лион (лав) – боксер кој боксува без ракавици и има суров, животински талент и природна дарба за борба. Стенли се нарекува себеси „мозокот на операцијата“, дејствувајќи како мотивациски тренер и бизнис менаџер на Лион. Борбите почнуваат, Стенли зема големи облози, но, Лион ќе го загуби мечот.

Стенли сега е во големи долгови и мора да го испрати Лион да се бори во Џунглаленд. Дали ќе може да победи и дали Стенли ќе си го плати долгот?

Сабота, 27 јануари, Телма телевизија, 22.15 часот.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Викенд на Телма со филмови од филмскиот фестивал во Берлин

Во пресрет на Берлинале 2024-та … Празник за вистинските љубители на филмската уметност. Викенд на …

error: Содржината е заштитена!