Секоја сабота на скопска МТМ во 21 часот, со репризни изданија истата вечер по полноќ и во недела во 17 часот. По МТМ, серијата следува и на другите локални телевизии

brigadanalokalnite70120203

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова композиција на Тадиќ и Холцверт инспирирана од „Поступано оро“

Светски познатиот гитарист и композитор Мирослав Тадиќ со виолинистката Ивет Холцварт неодамна ја промовираше композицијата …

error: Содржината е заштитена!