РЕКЛАМИРАЈТЕ СЕ ОВДЕ

Последни новости

Светска премиера кај нас!

    AXN Македонија ја најавува светската премиера на новата ABC драма“Missing” на 15-ти март во 22:00 часот   Исчезнат Бека Винстон (Ешли Џуд) дознава дека нејзиниот син, Мајкл, исчезнува додека учи во туѓина, и започнува трка со времето кога патува до Европа во мисија да го пронајде. Егзотичните локации …

Повеќе »

Каролина стана супербренд!

    Беше првата Македонка која се сликаше за Playboy, но тоа не е причината поради која поп пејачката Каролина Гочева стана првиот супербренд на Македонија. Македонското девојче го доби ова признание и стана првиот и единствен македонски музичар којшто го носи тој епитет до себе. На просторот на Балканот …

Повеќе »

Пародија на ТВ-најавите

    Сурова реалност прикажана на саркастичен начин. Дечките од порталот Фејс.мк преку интересна и креативна анимација им прикажаа на своите читатели како тие ги доживуваат телевизиските најави за турските серии.         Martin M. | ТВ Пакет  

Повеќе »

Претставникот на Украина

    11/43  УКРАИНА Изведувач: GaitanaПесна: ‘Be my guest”Второ полуфинале (24/05/2012)   На 25-ти ноември минатата година националнта украинска телевизија го најави истиот принцип на одбирање на изведувач како и минатата година. Тие одлучија 20 натпреварувачи да се борат за карта во Баку. Од прилично слаби песни, и лошо организирано …

Повеќе »

Факти: Посилни од судбината

    Она што не го знаете за теленовелата “Contra viento y marea”   Римејк на теленовелата La Loba Herida, снимена во Венецуела во 1992-та година. На Фернандо Колунга му беше понудена главна улога во теленовелата, но актерот ја одбил истата. Освен Марлене Фавела, како протагонистка се споменуваше името и …

Повеќе »

Кој всушност е Езел?

    Ја откриваме приватноста на “Езел”     Кенан Имирзалиоглу потекнува од големо семејство и е најмладиот од своите браќа. Роден на 18-ти јуни, 1974-та година во селото Учем. На 12 години се сели во градот Анкара поради образованието. Од унивeрзитетот “Yıldız Technical” излегува како дипломиран математичар. По неколку …

Повеќе »

Црвена месечина 98

    Деведесет и осмо продолжение од вебновелата “Црвена месечина”     Естер се врати од хотелот и го забележа автомобилот на Фабијан паркиран на паркингот, но не очекуваше дека ќе го затекне во компромитирачка положба. Кога влезе во собата, го наиде во интимна положба со Маргарита, додека нивните алишта …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!