Почетна / Живот / НАЈНОВО – 26 нови заразени, еден починат во Македонија !

НАЈНОВО – 26 нови заразени, еден починат во Македонија !

Утрово се регистрирани 26 нови случаи на коронавирус во земјата- вкупно 285 дијагностицирани пациенти
Почина 1 пациент, 9 пациенти се излекувани и испишани од болничко лекување.
Информираме дека утрово на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби во Скопје почина еден пациент на 79 години, од Дебар. Пациентот е дијагностициран позитивен на Ковид-19 на 23 март, а со влошена здравствена состојба хоспитализиран на клиниката во Скопје на 25 март.

– објави министерот за здравство, Венко Филипче.

 

Народе, седи дома! Не излегувај!

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ го истражува дигиталното банкарство во Македонија

Колку и како се спроведува дигиталната трансформација во банкарскиот сектор во Македонија? ИНРЕКОМ ја анализира …

error: Содржината е заштитена!