Почетна / Телевизија / ТВ Емисии (страна 28)

ТВ Емисии

Фото | Од сега ќе готвиме со Фичо и Бобан во „Брза кујна“ на Сител

Филип Поповски и Бобан Симоновски се новите готвачи кои ќе ги следиме од понеделник до петок во светскиот кулинарски формат на Сител. Филип е познат како популарниот “Готвиме со Фичо” кој постојано нѐ изненадува со примамливи рецепти на социјалните мрежи, а гастрономското задоволство на спротивниот тим во “Брза кујна” ќе …

Повеќе »

Видео | „Код“ открива каде истрагата ги гледа парите од Луј Витонот

Невработен, (носи Прада, го мери времето со Ролекс, со колекција уметнички слики на ѕид)- КОД го открива профилот на Боки 13 добиен во истрагата за Рекет.  Специјалната обвинителка фатена во хип хоп поза со куп кеш.  КОД открива каде истрагата ги гледа парите од Луј витонот полн до врв. Осомничен …

Повеќе »

Среда, четврток и петок на МТВ 1 во 19 часот – „Дајте музика“

Новосоздадената верзија на детското играно шоу “Дајте музика” започнува на Македонската телевизија. Секоја среда, четврток и петок во 19 часот, ќе ги следите новите снимени епизоди на шоуто, кое со емитување започнува оваа среда (16 октомври). Следува едно незаборавно дружење, добра забава, неповторлива музика и интересни моменти од животот на …

Повеќе »

Ненад се враќа на Алфа со детскиот ТВ проект „Мини вести“

Сигурно се сеќавате на најзабавните вести за деца и нивните интересни прилози и прашања кои секојдневно ги поставуваа на своите гости со цел да дознаат се што ги интересира. По прекрасната  дружба во првата сезона во 130 емисии и пауза од една година,  „МиниВести“ се враќаат на тв екраните повторно …

Повеќе »

Забава и нервоза на Алфа со хрватското реално шоу „Живот на вага“

Хрватско реално шоу во новата програмска шема на телевизија Алфа. Секој работен ден во 17.50 часот ќе го следите “Život na vagi”, направено по лиценца на американското шоу “The biggest looser”. Целта е да им се помогне на луѓето кои имаат прекумерна тежина. Кандидатите ги раскажуваат своите најстресни, најболни и …

Повеќе »

Хит на денот | Гледачка ја испеа „Каде сте Македончиња“ во емисија

Повозрасна гледачка успеа да ги расположи водителките на Алфа со своето јавување во првата емисија на попладневниот ТВ магазин. Освен муабетите за тоа каде била Искра досега, госпоѓата реши да го честита празникот со една народна македонска песна. Погледнете од видеото : Дани | ТВ Пакет

Повеќе »

„Кој работи, тој има“, нова емисија на Алфа за претприемништвото

Секоја недела во 15 часот на Алфа телевизија, во новата програмска шема ќе се емитува емисијата “Кој работи, тој има”. Марина Доковска како автор и водител на емисијата ќе има за цел да претстави убави и инспиративни бизнис приказни на познати бизнисмени и луѓе кои ќе покажат дека патот до …

Повеќе »

Ребрендинг на Алфа со новата утринска програма „Добро утро, секое утро“

Од понеделник до петок телевизија Алфа ќе емитува нова утринска програма “Добро утро, секое утро” како дел од ребрендингот на телевизијата. Од 6.30 часот до 11 часот ќе се дружите со Андреј Василевски, Анастасија Богдановска, Ана Тодевска и Стефан Лазаров во новиот утрински телевизиски магазин за сите гледачи. Сервисни информации …

Повеќе »

Нова емисија за „Добар ден, секој ден“ во 12 часот на Алфа

Од понеделник до петок точно на пладне на Алфа телевизија ќе се емитува пладневната семејна емисија “Добар ден, секој ден”. Ирена Спировска, Ивана Илиевска и Искра екс Џамбазова е водителското трио на новата пладневна програма на Алфа исполнета со многу интервјуа, промоции, интересни луѓе, настани и контакт со гледачи. Во …

Повеќе »

Познатата водителка се враќа со „Најдобриот работник“ на Алфа

Успешни приказни кои имаат за цел да ги мотивираат луѓето да бидат подобри, но и сите оние кои треба да ги вреднуваат. Секоја недела на Алфа ќе се емитува “Најдобриот работник” со Катерина Тодевска Спасиќ, која претходно ја знаевме како водителка на телевизиите Телма и Нова. Наши работници, вашето време …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!