Почетна / Телевизија (страна 187)

Телевизија

Бумбар стана минато

    Контактната трибина “Бумбар” која со години се емитуваше на ТВ Сител од оваа недела е укината. Блиски извори до телевизијата велат дека причина е слабата гледаност што оваа емисија ја остваруваше во последниот период. На нејзино место сега се емитува индиска серија, а доколку ве интересира што се …

Повеќе »

Падна и остана жива!

  Падна, но не ја загуби смислата за хумор!   Во следното видео ќе погледнете како водителката на утринската програма “Good Morning Finland” паѓа од своето столче и притоа слатко си се смее поради незгодната ситуација. Штета што падот се случи додека во етер сеуште беше пуштен прилогот, во спротивно …

Повеќе »

Вечерва стартува Survivor

    Подгответе се за долга и авантуристичка вечер…     Вечерва на Телевизија Сител се ќе биде во знакот на преживувањето. Имено, шоуто кое ветува многу предизвика мала промена во прајм-тајм периодот на оваа телевизија. Стартот на првата епизода од новата сезона на VIP Survivor е најавен за во …

Повеќе »

Од каде ни е познато ова?

Презентација на евтина и лесно достапна композиција во After Effects     Сурфајќи низ порталите за креативни изработки наидов на една композиција што ми го привлече вниманието, чини само 15 долари и тесно е поврзана со телевизијата, затоа одлучив да ви ја презентирам токму тука на единствениот специјализиран портал за …

Повеќе »

Падна во транс од смеење

    Жирито во музичкото шоу “The X Factor” падна во транс од смеење откако ја слушна девојката што се обидуваше да отпее една песна од Мадона. Сајмон Коувел, оние што не можеа да го контролираат својот напад на смеење, ги замоли да го напуштат студиото, но откако тие си …

Повеќе »

CSI: Miami наскоро на Тера

    Наскоро на Тера…     Битолската локална телевизија Тера од 20.03.2012 ќе започне со емитување на американската полициска драма CSI: Miami преведена како “Истрага на местото на злосторот: Мајами”. Истата серија некогаш се емитуваше и на А1, но нејзиниот квалитет секако остави место и за нејзино репризирање.   …

Повеќе »

Веселите Грашковци

      The Poddington Peas, или во превод “Веселите Грашковци” е анимирана британска телевизиска серија наменета за деца, креирана е од Пол Нидс и Колин Вајат. Првата сезона од серијата имаше 13 епизоди, а првпат беше прикажана на каналот BBC во 1989-та година. Во 2008-та година се шпекулираше дека …

Повеќе »

Сител и нивните трикови

    Уште еден трик од страна на Сител! Новата турска серија “Под сенката на врбите” што до пред неколку часа беше најавувана со “наскоро”, тие ја стартуваа изненадно веднаш по новата епизода од “Љубов и казна”. Доколку се прашувавте зошто вашата омилена серија се емитуваше и во сабота, тука …

Повеќе »

За Тајм, МТВ не е телевизија!

    “Тајм” велат дека го следат светот, а едвај ја познаваат ситуацијата во Македонија! Според регенераторот на вести Time.mk, Македонската радио-телевизија не припаѓа во категоријата “Tелевизии”, или можеби постои друга причина поради која државната телевизија ја сместиле во категоријата “Останато”? Како ли да го сфатиме ова?       …

Повеќе »

X Factor и во Србија!

    Српскиот портал “Novosti” дознава дека натпреварот кој од анонимните таленти прави големи ѕвезди, ќе се емитува на RTS, а зад него стои MBK, истата продукциска куќа која работи на шоуто “Јас имам талент”.   Тајната е откриена – најпопуларното музичко шоу на светот, “The X Factor”, стигнува во …

Повеќе »
error: Содржината е заштитена!