Почетна / Забава / Ја посрамија девојката – Кралица без Круна на Мис Свет 2015

Ја посрамија девојката – Кралица без Круна на Мис Свет 2015

Крунисана погрешна мисица на годинешниот избор за убавина

 

 

Ариадна Гитерез од Колумбија беше крајно разочарана кога водителот Стив Харви по грешка и ја предаде победничката круна, прогласувајќи ја за Мис Универзум. Вистинската мисица е Филипинката Пиа Алонзо Вуртбах.

 

Водителот мораше да се извини за својата грешка, објаснувајќи дека ги заменил имињата на победничката и првата придружничка.

 

Филипинката Вуртбах шокирано ја покри устата, а потоа излезе на главна бина за да ја преземе круната од погрешната девојка. Организаторите испратија извинување до девојките, а Харви се извини и преку Twitter.

 

Видеото во прилог;

 


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Македонецот од Гранд сними кавер на балада од Тоше

Македонскиот пејач кој повторно го гледаме во најпопуларното регионално музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, Стефан …

error: Содржината е заштитена!