Почетна / Телевизија / „Ѕвездите на Гранд“ на друга телевизија и во Македонија?

„Ѕвездите на Гранд“ на друга телевизија и во Македонија?

Од 22 септември, започнува новата сезона од познатото српско шоу “Ѕвездите на Гранд”. Шоуто ќе се емитува повторно на Прва телевизија во Србија, но оваа сезона нема да оди на ОБН (Босна) и Прва ЦГ (Црна Гора), туку на каналите на Пинк во овие две земји.

До ТВ Пакет стигнаа информации дека “Ѕвездите на Гранд” можеби ќе започнат на друга фреквенција и во Македонија. Дали е тоа точно, или сепак се работи само за шпекулација? Останува да видиме.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

ИНРЕКОМ со анализа за реформата на регулаторните тела во држававата

Институтот за развој на електронски комуникации ИНРЕКОМ Скопје спроведе анализа на состојбата во поглед на …

error: Содржината е заштитена!