Почетна / Забава / Ѕвезденото небо на Тоше ќе се одржи во недела

Ѕвезденото небо на Тоше ќе се одржи во недела

 

Поради неможноста да се дојде до задоволувачки компромис со организаторите на Бела Ноќ за одржување на настанот „Биди и ти дел од ѕвезденото небо на Тоше“ на 05.10.2013 (сабота), фановите решија во духот на нивниот идол, да направат компромис и да го одложат настанот за следниот ден 06.10.2013 (недела). Така Тоше ќе го добие тоа што го заслужува, целовечерен настан посветен само за него.

Не заборавајте, во недела ослободете се од сите вечерни обврски и дојдете на скопскиот плоштад Македонија заедно да го славиме името на нашата вечна ѕвезда Тоше Проески.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!