Почетна / Забава / Што се случи со изведувачот на „Марионка“?

Што се случи со изведувачот на „Марионка“?

 

Васил Гарванлиев, момчето што на свои 10 години беше најпопуларниот детски пејач во Македонија, интерпретаторот на „Марионка“ за локалната телевизија ВИС изјави дека кога на 11 години заминал во САД со своите родители, му било кажано дека таму ќе ја продолжи музичката кариера, но потоа сфатил оти тие се само обични емигранти кои бараат подобар живот.

 

 

Кога тој беше дете, не постоеше детски фестивал без негово учество, а денес 27-годишниот Македонец од Струмица важи за најбараниот баритон во Канада. На овој линк можете да го прочитате целото интервју што ВИС телевизија го направи со него, таму ќе дознаете што се случило со неговиот живот откако во САД го препознале квалитетот на Македонецот. Она што ние ви го нудиме подолу е слатко враќање на спомените, кликнете плеј и уживајте!

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Тони Зен: Aуто-туне користат и тие што знаат и тие што не знаат

Под влијание на американскиот хип-хоп, кон крајот на 90-тите години Тони (со уметничко име Тони …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!