Почетна / Филм / Црвени светла

Црвени светла

13-ти јули

 

Црвени светла
Режија: Родриго Кортес (Buried)
Сценарист: Родриго Кортес
Улоги: Роберт ДеНиро, Сигурни Вивер, Силијан Марфи, Џојли Ричардсон, Елизабет Олсен, Тоби Џонс
трилер

 

 

Ветеранот за паранормални истражувања д-р Маргарет Матесон и Том Бакли, разоткриваат лажни тврдења на духовите на шепотот, верата, исцелувањето и други психолошки феномени со она што Матесон го нарекува “црвени светла“. Но кога легендарниот слеп психијатар Сајмон Силвер се враќа од пензија после 30 години, неговата некогаш-бестрашната противничка Матесон го предупредува да се врати назад, плашејќи се од одмазда од моќниот Силвер. Решени да се дискредитираат со Силвер, Бакли и неговата студентка Сели, ја користат секоја алатка на располагање за да ја откријат вистината зад харизматичната свест на читателот.

 

 

 

DarkShadow | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

„The Majestic“, „Tag“ и „Blood diamond“ овој викенд на МРТ 1

Четврток, 22 јули на МРТ 1 по централниот дневник ќе се емитува „Мажестик“, режиран од …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!