Почетна / Сапуници / Хрватската премиерна новела „Зора дубровачка“ доаѓа на Алфа

Хрватската премиерна новела „Зора дубровачка“ доаѓа на Алфа

Приказната за украдената љубов во Дубровник наскоро на Алфа

Премиерна програма и на Алфа телевизија за престојната телевизиска сезона 2018/2019. Хрватската љубовна драма “Зора Дубровачка” стартува ексклузивно на телевизија Алфа. Наскоро, ќе бидете сведоци на една голема љубов родена во време на војна, раздор и социјални немири. Приказна за двајца млади, кои војната ги претвора во храбри борци за правда и слобода, ќе ја земат судбината во свои раце, докажувајќи дека се посилни од сè.

Бидете подготвени. Наскоро на Алфа, хрватската хит серија, предвесник на “Чиста љубов” и “Што биде нека биде”. За содржината ве информираме навремено.

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Ривалки во серијата, а најдобри пријателки зад камерите

Турската гламурозна серија “Забрането јаболко” ги привлекува македонските гледачи особено поради луксузот и брендираните стајлинзи …

error: Содржината е заштитена!