Почетна / МК Сцена / Фото | Херој од турска серија ли е, Вукелиќ ли е…

Фото | Херој од турска серија ли е, Вукелиќ ли е…

 

Македонскиот пејачт Роберт Вукелиќ секогаш е во тек со трендовите, па така и овој пат го испочитува актуениот тренд – турски брк!

 

 

Пејачот што сега потсетува на хероите од турските серии ја објави оваа фотографија на својот Фејсбук профил која привлече големо внимание, па го запрашавме што го натера да ја избричи брадата и да ги остави мустаќите.

– „Моментално е тренд full брада, но ние дека сме Балкан може и само бркче да се остави. Во Македонија особено се актуелни турските серии па оттаму дојде и трендот со мустаќите. Брадата за мене отсекогаш значела нешто посебно, нешто што еден маж го прави да биде маж. Брадата или бркот ја покажува сериозноста и маженственоста. Маж без брада не е маж. Секогаш сум сакал да правам трансформации со мојот изглед, нормално како и секој човек, не значи дека мажите секогаш треба да бидат исти, напротив, и тие треба да изгледаат убаво, кога девојките можат, можат и мажите“, вели Вукечиќ за ТВ Пакет.

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Владо Јаневски во Охрид – концерт на 10 август во „Антички театар”

После 6 распродадени концерти во Скопје, Владо Јаневски ќе одржи концерт на еден од дефинитивно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!