Почетна / Сапуници / Фото | Саваш од „Животот е убав“, млад актер и згоден модел

Фото | Саваш од „Животот е убав“, млад актер и згоден модел

Ова лето, гледачите на Сител телевизија секоја викенд ноќ уживаат во урнебесната турска комедија “Животот е убав”.

Згодите и незгодите на сестрите Зафире и Емине, како и романтичните моменти кои ги приредуваат браќата Саваш и Бариш е она што што го прави животот убав преку оваа играна серија.

Оној што привлекува најголемо внимание кај девојките е Саваш, заводникот кој го толкува турскиот актер Екин Мерт Дајмаз.

Се работи за млад турски актер и модел, со холандско потекло, кој има настапувано во неколку турски комедии, меѓу кои најпозната е “Животот е убав”.

Тренира фитнес и е дел од многу рекламни кампањи за облека, што може да видите од сликите во продолжение :

Дани | ТВ Пакет

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Фото | Гледачите потресени, почина Али од „Одмазда“ на Канал 5

Неочекуван крај за главниот лик во турската сага “Одмазда”. Вечерва, гледачите на Канал 5 телевизија …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!