Почетна / Живот / Фото | Одржано петто „Ѕвездено небо“ без Тоше

Фото | Одржано петто „Ѕвездено небо“ без Тоше

 

Традиционално и оваа година по петти пат се одржа „Ѕвезденото небо“ на трагично загинатата ѕвезда Тоше Проески, односно се одбележа денот на неговиот последен концерт одржан во Скопје на Градскиот стадион. Неколку илјади фанови и почитувачи на ликот и делото на Тоше и вчера се појавија на скопскиот плоштад Македонија и во еден глас ги пееја големите хитови што Тоше ни ги остави како спомен. Настанот беше во организација на фан клубот на Тоше Проески. Во прилог се фотографии од случувањето.

 

 

{gallery}102013/zvezdeno-neb{/gallery}

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Охрид SOS : Марина во Студенчишко Блато не смее да има!

Во прилог соопштение на Охрид SOS до јавноста : Претставници на Граѓанската иницијатива Охрид ЅОЅ …

error: Содржината е заштитена!