Почетна / Серии / Фото | Како изгледа денес Вико од „Млади Бунтовници“

Фото | Како изгледа денес Вико од „Млади Бунтовници“

 

Актерката и пејачка Викторија Маурете најдобро позната по улогата на Вико во мегапопуларната серија „Млади Бунтовници“ денес има 31 година. Родена е на 30. јули во 1982. година и својот живот го посвети на шоубизнисот. Нејзината кариера бележи повеќе филмски улоги, но сепак најпозната е по улогите во тинејџерските телевизиски серии. Еве како изгледа денес Викторија Маурете.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионажа во француската политичка трилер серија „Биро“ на Телма

“Биро” (оригинален наслов: Le Bureau des Légendes) е француска политичка трилер серија создадена од Ерик …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!