Почетна / Серии / Фото | Како изгледа денес Вико од „Млади Бунтовници“

Фото | Како изгледа денес Вико од „Млади Бунтовници“

 

Актерката и пејачка Викторија Маурете најдобро позната по улогата на Вико во мегапопуларната серија „Млади Бунтовници“ денес има 31 година. Родена е на 30. јули во 1982. година и својот живот го посвети на шоубизнисот. Нејзината кариера бележи повеќе филмски улоги, но сепак најпозната е по улогите во тинејџерските телевизиски серии. Еве како изгледа денес Викторија Маурете.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Без никаква најава и информација до гледачите, Алфа ја пушти „Фитнес“

Пред девет месеци, наголемо беше најавувана со секојдневни промоа. Сепак тогаш, руската комедија “Фитнес” не …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!