Почетна / Живот / Фотографијата што го потресе светот деновиве

Фотографијата што го потресе светот деновиве

Петгодишното девојче Мередит ја доби битката со ракот, а фотографијата што таа ја направи по закрепнувањето ќе значи сила за борбата на илјадници луѓе кои се соочуваат со оваа болест.

„Се викам Мередит, Имам 5 ипол години. Денес, На 20-ти март 2012-та година ја примив последната доза хемотерапија. Во септември, ми беше 28-от ден од радијацијата. Поминав безброј знимања, рендгени и тестирања на крвта. Чао глупав раку. Јас преживеав“, напиша девојчето кое го потресе светот.

 

 

 

 

Martin M. | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Објавена студијата за романите од Венко Андоновски и Стефан Марковски

Објавена студијата „Психофилозофемите во повеќеслојните структури на романите Папокот на светот од Венко Андоновски и …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!