Почетна / Серии / Уште една реприза на „Да се биде Ив“ на скопска МТМ

Уште една реприза на „Да се биде Ив“ на скопска МТМ

“Да се биде Ив”, уште една реприза на МТМ телевизија

Прва скопска МТМ телевизија со уште една реприза на тинејџерската серија “Being Eve”. Серијата која премиерно на локалните тв станици се емитуваше изминатава пролет, ни доаѓа од Нов Зеланд продуцирана во 2001 година од продукцијата South Pacific Pictures, во 26 получасовни продолженија. Досега веќе еднаш и беше репризирана на Прва Скопска МТМ, а моментално ја емитува и националната Сител ТВ.

Серијата се фокусира на згодите и незгодите на тинејџерката Ив и нејзините секојдневни проблеми. Нејзините родители се разведени, но живеат куќа до куќа. Во почетокот на серијата, Ив е во врска со Адам, но подоцна раскинува со него и започнува романса со Сем, момчето со кого го имала првиот бакнеж како дете.

ТВ серијата на МТМ ќе се репризира секоја четврток во 8 часот наутро.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

МРТ 5 ја емитува репризно култната детска серија „Големи и мали“

Мартин Трпчевски, Жарко Димитриоски, Тамара Веселинска, Бисера Кајева, Бојан Велевски, Димитар Чулаковски, Никола Пендовски, Катина …

error: Содржината е заштитена!