Почетна / Серии / Уште една босанска серија на Телма

Уште една босанска серија на Телма

 

По „Таткото и зетовите“ и „Службена верзија“ кои се даваа изминативе месеци, на Телма доаѓа и трета босанска серија „Облаците патуваат за Итaлија“. Серијата е снимена во 2010. година и има 16 епизоди, а на Телма ќе се емитува секоја сабота и недела од 20 часот, почнувајќи од оваа сабота на 26. јануари. Музиката на серијата е на Ивица Рожич, сценариото на Надја Костиќ, а режијата на Богољуб Ковачевиќ. Серијата зборува за еден човек, кој откако ја загубил сопругата во сообраќајна несреќа, решава да се погрижи за своето семејство и да го чува околу себе. Дрога, секс, убиства и криминал се дел од оваа серија чие дејство се одвива во сараевското подземје. Во главните улоги настапуваат Љубиша Самарџиќ, Ромина Витасовиќ, Хасна Захировиќ и Борис Југо.

 

 

 

 

Дани Петковска | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Руските „Татковци“ во потера по терористи во нова викенд серија на Сител

Дванаесет средношколски одбојкарки се киднапирани додека се враќаат во Москва по натпреварот на Кипар каде …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!