Почетна / МК Сцена / Универзалната сала да се вика „Тоше Проески“

Универзалната сала да се вика „Тоше Проески“

 

Откако јавноста беше известена дека Универзалната сала во Скопје ќе биде урната и на нејзино место ќе се гради нова и поголема сала, многубројните фанови на Тоше Проески постојано лобираат истата да го носи името на нивниот најсакан. Не е дека не заслужил!

 

 

Трагично загинатиот македонски пејач во детството прв пат во неа запеа на детските фестивали и токму таму одржуваше бројни концерти и хуманитарни настани. Целта на предлагачите е континуирано да му се оддаде почит и да се продолжи сеќавањето на успесите, делото и вредностите на Тоше Проески.

Екипата на ТВ Пакет во целост го поддржува овој предлог.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Нова песна на Елена Ристеска и италијанскиот диџеј Dj Sparadise

Соработката помеѓу италијанскиот диџеј Дј Сперадајз и Елена се роди пред повеќе од година дена, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!