Почетна / Забава / Талија се подготвува за концертна турнеја

Талија се подготвува за концертна турнеја

 

Поминаа неколку години од последната турнеја на Талија. Имено, латино актерката и пејачка потврди дека се враќа на сцената. Таа моментално е во Америка кадешто ќе одржи неколку концерти, а потоа продолжува со турнејата низ Мексико.

 

 

Талија, пред неколку денови блесна на годинешното издание од престижната манифестација „Premio Lo Nuestro“ кадешто го испеа својот нов хит Te perdiste mi amor во дует со Принц Ројс. Во прилог е настапот.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Бебек ја поканува публиката на концертите во Охрид и Битола

Видео поздрав од легендарниот Жељко Бебек, по повод претстојните концерти кои ќе се одржат овој …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!