Почетна / МК Сцена / „Сите наши песни“ на нозе ја дигнаа Струмица

„Сите наши песни“ на нозе ја дигнаа Струмица

 

Изминатиот петок на струмичкиот плоштад на видео бим се емитуваше големото финале од музичкиот проект „Сите наши песни“. По повод победата на струмичанките Тања, Александра и Гонце се организираше концерт на кој настапија дел од испаднатите кандидати: Ивона Јовановиќ, Марио Арангеловски, Мартинијан Кириловски, Елисавета Кошевац, Владимир Пасинечки, Кристина Костовска, Мартин Данчев, Стефан Давидовски, Катерина Геогриева и Тони Андреев.

 

 

Изненадувачки, но реално. Овие млади, талентирани луѓе веќе се препознатливи на улица. Концертот за кој немаше никаква промоција беше и повеќе од успешен. Плоштадот во Струмица беше полн, а кандидатите презадоволни. Честитки за овој голем успех и почеток на нивните блескави кариери. Во прилог се фотографии од настанот.

{gallery}072013/nasi-pesni{/gallery}

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина: Драги мои, честит Денот на независноста на Македонија!

Мега ѕвездата Каролина Гочева со честитки за големиот ден, денот на независноста на Македонија. Нејзината …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!