Почетна / МК Сцена / „Сите девојчиња мамо се мажија“ во турска серија

„Сите девојчиња мамо се мажија“ во турска серија

 

Во една од епизодите на турската серија „Gonul Celen“ беше испеана старата македонска песна Сите девојчиња мамо се мажија и тоа на македонски јазик. Во оваа серија главната женска улога ја толкува популарната актерка Туба Бујукуштун позната како Аси. Во прилог е видеото.

 

 

 

 

 

Мите Иванов | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Жешки и возбудливи, Таско и Таша Реј полуголи во „Амнезија“

Таско промовираше нова песна и спот. Амнезија е насловот на песната и е во трап …

error: Содржината е заштитена!