Почетна / Сапуници / Серија со Вилијам Леви пристигнува во Македонија

Серија со Вилијам Леви пристигнува во Македонија

 

Популарната латино-американска серија „La Tempestad“ во која главните улоги ги толкуваат Вилијам Леви и Химена Наварете е откупена и за теритоијата на Македонија. Сеуште не се знае официјално која телевизија ги има правата за оваа серија, но се шпекулира дека тоа е Алфа со оглед на тоа дека тие периодов откупија и други серии од шпанското говорно подрачје.

 

 

Се работи за серија римејк на приказната „La Tormenta“, којашто пред неколку години се емитуваше на Сител телевизија. Вилијам Леви за овој проект драстично го промени својот изглед. Од метросексуалец се претвори во маж со дивјачки изглед. Наскоро очекувајте повеќе детали и за оваа серија.

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Алфа ќе ја репризира Шехерезад во ударен термин од 20 часот

“1001 ноќ” е турска романтична теленовела која со голем успех се прикажуваше во латиноамериканските земји, …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!