Почетна / Забава / Сања Лефкова „растури“ на фестивалот Турковизија

Сања Лефкова „растури“ на фестивалот Турковизија

 

Пред неколку месеци Турција се откажа од фестивалот „Евровизија“ и си создаде свој – „Турковизија“. На тој фестивал учество земаа повеќе земји, а поканета беше и Македонија со претставникот Сања Лефкова која пееше песна на турски јазик.

 

 

Оваа пејачка толку ја воодушеви турската публика што медиумите со месеци зборуваа за нејзината прекрасна изведба. Видеото е во прилог.

 

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Модниот бренд „Елена Лука” на страниците на британскиот Vogue

Етаблираниот македонски бренд Елена Лука се најде на страниците на ноемвриското издание на престижниот магазин, …