Почетна / МК Сцена / Распродаден првиот, од петте концерти на Каролина!

Распродаден првиот, од петте концерти на Каролина!

 

Првиот од петте промотивни концерти на Каролина за „Македонско девојче 2“ е комплетно распродаден, а за останатите четири концерти 30 до 40 проценти од влезниците се веќе распродадени.

 

 

Концертите ќе се одржат во Македонската Опера и Балет 20 до 24 февруари. Цена на пакетот, влезница плус луксузно дигипак издание е 600 денари. Влезниците се продаваат преку продажната мрежа на „Купи Карти За Се“ како и на билетарата на МОБ. Како што предходно Ве информиравме албумот „Македонско Девојче 2“ ќе биде во слободна продажба од 25 ти февруари низ цела Македонија.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Погледнете го новиот музички спот на Пепа Димитрова

Пепа Димитрова го претстави видео записот за својата најнова песна “Студени очи”.  Комплетен автор на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!