Почетна / Забава / Публиката одушевена од новиот хит „Ехо“ на пејачката Теа

Публиката одушевена од новиот хит „Ехо“ на пејачката Теа

 

Младата македонска пејачка Теа ви ја претставува својата нова песна „Ехо“. Песната има душа, песната има приказна која ве тера да размислувате, песната е љубовна химна. Целиот пакет „Ехо“ е толку симпатично спакуван што едноставно е невозможно да не ви се допадне. Модерниот звук по кој оваа пејачка веќе станува препознатлива е толку факинг заразен што нема да ви дозволи оваа песна да ја слушнете само еднаш, рипит не ви бега, оке?

 

 

 

Теа, или Теодора Трајковска, на јавноста и е позната по претходниот хит „Ми треба малку време“ кој долг период не се симна од топ листите на радио станиците, а според коментарите на социјалните мрежи оваа песна ќе биде уште подобро прифатена. Песната ја создадоа Лазар Цветковски и Милан Миланов во соработка со самата Теа. Видео записот е дело на Горила Продукција, во режија на Горан Костадинов. Дечкото, кој покрај Теа се појавува во спотот е танчерот Јакуб Мунко, а за кореографијата се погрижи Адријана Данчевска.

 

 

 Во прилог е видео записот на Теа:

 

 

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Јапонски оперски пејач ја отпеа познатата „Земјо македонска“

Врвниот јапоснки оперски пејач, Казухиро Котецу е вљубеник во Македонија и македонската песна. Тој на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!