Почетна / Вебновела / Песочните тајни на Ипанема – нова вебновела

Песочните тајни на Ипанема – нова вебновела

 
„ПЕСОЧНИТЕ ТАЈНИ НА ИПАНЕМА“
нова вебновела
 
 
Смртта на една богата наследничка која ќе се врати меѓу живите со амнезија не води на брегот на една од најубавите плажи во Рио. Ипанема, место каде што песокот крие стари семејни тајни, скриени афери и диви страсти. 
 
 

 
 
Луана е млада жена без минато, која се запознава со плејбојот Каио, несвесна дека тој е близок роднина на нејзиниот сопруг Мауро кој очајно ја бара и трага по неа, додека за остатокот од светот таа е мртва. Потрагата по својата сакана, ќе го донесе Мауро во вилата на својот чичко Бруно, несвесен дека таму ќе наиде на својата загубена жена, која во меѓувреме се премажила за неговиот братучед Каио. Ривлството и борбата за љубовта на Луана ќе биде неизбежен дел од секојдневието во престојот во вилата на плажа.  Амбиција, љубов, страсти, убиства и предавства ќе бидат само дел од новелата која ја зпочнуваме наскоро.
ПЕСОЧНИТЕ ТАЈНИ НА ИПАНЕМА

НАСКОРО

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ!

 
 
 

Бергер | ТВ Пакет
 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Научи ме да летам | Enseñame a Volar #055, 056

#55то продолжение                 Беше нешто по полноќ, кога лежеа голи на софата во …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!