Почетна / Серии / Осман се дави. Серијата е вистинска приказна!

Осман се дави. Серијата е вистинска приказна!

Вечерва во “Бурни времиња” ќе се случи голема несреќа во семејството Акарсу. По конфликтот со неговата маќеа, Осман ја користи занесеноста на својот татко и одлучува да се врати кај мајка му. Но на патот кон неа, Осман ќе падне во морето!

 

 

Инаку, сценаристот на серијата, Чокшун Ирмак, овие денови открил дел од својот приватен живот пред целата јавност. Открил дека Осман е всушност самиот тој кога бил дете.

 

 

“Ова е вистинска приказна. Да, јас сум Осман, тука нема ништо тајно. Кога го гледам ликот на Осман, се гледам себеси. Во серијата раскажувам многу важни делови од мојот живот, но не во целост. Знаев да си поставам граница до каде можам да одам”, изјавил сценаристот.

 

 

 

 

Chris | ТВ Пакет


МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Документарната серија „Предатори од Карпатите“ на МРТ 1

Во документарната серија „Предатори од Карпатите“ ќе навлеземе длабоко во суровиот европски пејсаж кадешто човекот …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!