Почетна / Серии / Оригиналната музика од серијата „Величествениот“

Оригиналната музика од серијата „Величествениот“

 

Посетителите на ТВ Пакет веќе долго време го бараат саундтракот од турската хит серија „Величествениот“,  овој музички албум досега не можевме да го објавиме од проста причина што сеуште не беше издаден, а професионалноста не ни дозволува да објавуваме музички теми снимени од епизодите со низок квалитет.

 

 

За среќа на сите фанови продукцијата конечно одлучи ја издаде музиката што се користи во приказната за некогашниот турски владетел Сулејман. Крајот на третата сезона донесе навистина убав подарок за сите љубители на оваа сага. Албумот содржи 33 музички теми, уживајте!

DOWNLOAD

 

 

Дел од темите кои ги содржи албумот веќе се најдоа на Јутјуб

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Пародија на „Lost“ ова лето на Телма секоја вечер во 20:30 часот

Американскиот ситком “Уништени” од понеделник до петок на Телма во 20.30 часот. Се работи за …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!