Почетна / Живот / Од срцев удар почина Роберто Беличанец

Од срцев удар почина Роберто Беличанец

 

Вечерва почина Роберто Беличанец, познат аналитичар на медиумите, во својата 42 година од животот.

 

 

Почина од срцев удар. Тој беше основач и директор на Центар за развој на медиумите. Беше и еден од основачите на Граѓани за Европска Македонија (ГЕМ). Оженет е и има три деца. Во последно време беше е еден од најгласните противници на Законот за медиуми. Нека почива во мир.

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Објавена книгата „Кој е главен денес“ од Наташа Конц Лоренцути

Во издание на „Бата прес“ излезе од печат книгата за деца и млади „Кој e …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!