Почетна / Забава / Нов хит на македонската сцена – „Убавецот мој“

Нов хит на македонската сцена – „Убавецот мој“

 

Новинарката Валентина Ѓоргиевска Парго Валита заплива во музичките води. Со овој потег таа како новинар на своја кожа осети како е да се биде од другата страна, односно да биде мета на критичари, а не да критикува.

 

 

За идејата вели дека се создала спонтано, но и оти е задоволна од реализацијата на истата. Естрадата, според неа, е толку еднолична што веќе секој можел да биде над просекот. Валентина на спотот се потпишува и како режисер и сценарист. Видеото е во прилог.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Македонската Телевизија од вечерва ја враќа „Бушава азбука“ на програмата

Режисерот на култната програма за деца „Бушава азбука“, Слободан Унковски, направи гест кој многу генерации …

error: Содржината е заштитена!