Почетна / Живот / Нема бесплатен интернет во автобусите на ЈСП Скопје

Нема бесплатен интернет во автобусите на ЈСП Скопје

 

Веќе подолго време нема интернет во автобусите на ЈСП Скопје. Проектот кој на големо се најавуваше ќе се реализира, но интернетот нема да биде бесплатен, известува Sun Wireless.

 

Операторот за безжичен интернет Sun Wireless испрати соопштение до медиумите во кое се вели дека со новиот договор кој го склучиле со ЈСП Скопје во сите автобуси ќе се постави безжичен интернет, но дека истиот ќе се наплаќа според нивниот тарифник, односно ако сакате да сурфате ќе треба да си купите при-пејд или пост-пејд картичка од Sun Wireless.

 

 

 

Автор | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Концерт на Филхармонија со израелската виолончелистка Даниеле Акта

Филхармонија во четврток на 17ти септември 2020 година (20 часот) ќе одржи симфониски концерт на …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!