Почетна / Забава / На модниот викенд ќе се избираат „Најубави нозе“

На модниот викенд ќе се избираат „Најубави нозе“

 

Педесетина модели ќе бидат во конкуренција за избор на „Најубави нозе“ на Модниот викенд во Скопје, кој започнува од денеска и ќе трае до 7 април. Светскиот бренд за депилација Veet во Македонија го организира првиот ваков избор за што е во потрaга по манекенка со најубави, негувани и женствени нозе.

 

 

„Светскиот бренд Veet на глобално ниво ги поддржува настаните за мода и убавина. Оваа година за првпат ќе се избира манекенка со ,,Најубави нозе “ која воедно и ќе биде заштитно лице на овој бренд во Македонија. За да се освои оваа титула девојката треба да изгледа самоуверено, да зрачи со позитивна енергија и секако главниот услов да има убави и негувани нозе.“, изјави Елена Гагиќ, од Меркур Трејд генерален дистрибутер на брендот Veet за Македонија.

Veet по завршување на модниот настан, подготвува фото сесија со заштитното лице а со тоа ќе започне и со едукативната кампања наменета за млади девојки и жени.

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Филхармонија во парк со „Одисеја 2024“ – музика од филмовите на Кјубрик

И оваа година, Македонската филхармонија ќе го реализира традиционалниот концерт „Филхармонија на отворено”, кој ќе …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!