Почетна / Забава / Наоми Кембл оќелаве поради додатоци за коса!

Наоми Кембл оќелаве поради додатоци за коса!

Шокантни фотографии вчера (четврток) се раширија низ светот – манекенката Наоми Кембл ја губи косата!

 

 

42-годишната Наоми е фотографирана во текот на нејзиниот одмор на Ибица, а предниот дел од нејзината глава речиси е потполно ќелав. Докторот Алан Бауман за телевизија ABC изјави дека манекенката боледува од алопеција предизвикана од додатоци за коса.

„Се што долго виси на косата – без оглед дали е прикачено со магнет, лепак или слично, со текот на времето ќе предизвика оштетување на косата. Доколку не ја одмори косата од додатоци, таа нема сама да се подобри“, рече тој и притоа даде логично објаснување за шокантниот изглед на планетарно популарниот супермодел.

 

 

 

Chris | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Видео | Корејците со маестрална изведба на евровизиската „Молитва“

Секој петок навечер, во Јужна Кореја се емитува музичкото шоу “Фантомски пејач” во кое главно …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!