Почетна / МК Сцена / Млад талент од Македонија сам креира хип-хоп музика

Млад талент од Македонија сам креира хип-хоп музика

 

Уште еден млад и надежен автор на добра музика создаде свое дело. Деан има само 16 години, а веќе успешно креира хип-хоп музика. Неговите текстови се инспирација од својот личен живот и општеството околу него. Неговото прво појавување во јавноста беше со каверот на песната „Да полетам“ од Слаткар. Оттогаш Деан сними неколку песни и е одлично прифатен од голем број луѓе кои ги следат неговите дела на видео мрежата Јутјуб.

 

 

Во прилог е најновото исполнување на младиот Деан, песна наречена „Вистина“, песна која зборува за потребата од искрена љубов и песна која во себе носи скриена порака.  ТВ Пакет уште еднаш како поддршка за младите таленти во Македонија.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина: Драги мои, честит Денот на независноста на Македонија!

Мега ѕвездата Каролина Гочева со честитки за големиот ден, денот на независноста на Македонија. Нејзината …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!