Почетна / Серии / „Мелроуз плејс“ наскоро на Сител телевизија
Melrose Place Sitel1

„Мелроуз плејс“ наскоро на Сител телевизија

 

„МЕЛРОУЗ ПЛЕЈС“
наскоро на Сител
сезона 1, епизоди 18

 

 

„Melrose Place“ е американска телевизиска серија премиерно прикажувана на телевизиската мрежа The CW од 9. септември 2008. до 13. април 2010 година. Продуценти на серијата се Тод Славкин и Дарен Свимер, односно продуцентите на „Smallville“. Серијата е спин-оф на истоимената популарна серија од 90-тите.

 

 

Серијата претставува 5-та по ред од франшизата „Beverly Hills 90210“ и е своевидно продолжение на оригиналната драма „Melrose Place“ од 1990. година. Во серијата се зборува за неколку млади кои живеат во апартмански комплекс во Лос Анџелес, а дејствијата започнуваат со мистериозно убиство на нивната газдарица. Таа ќе биде пронајдена мртва во базенот што се наоѓа среде комплексот и за нејзиното убиство има многу осомничени.

 

 

 

 

Крис Манев | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Mоторските банди ќе нѐ потсетат на „Тајна задача“ на МТВ 1

“Тајна задача” е американска мини серија која нѐ води во светот на мотористите, и тоа …

error: Содржината е заштитена!