Почетна / Забава / Махидевран му го фрлила меракот на Ташлиџали

Махидевран му го фрлила меракот на Ташлиџали

 

Турскиот актер Серкан Алтунорак, кој во серијата „Величенствениот“ го глуми ликот на Јахја Ташлиџали, го освои срцето на својата колешка Нур Фетаоглу позната како Махидевран, пишуваат Биди во тек.

Двојката неколку пати е видена на романтична вечера во некој од истанбулските ресторани, но актерите упорно тврдат дека се само блиски пријатели и ништо повеќе.

„Зарем пријателите не смеат заедно да вечераат? Серкан и јас сме колеги, нема место за паника“, изјави Нур во своја одбрана. Нур и Серкан исто така беа видени заедно и на шопинг за чевли, но тогаш имаа сереќа некој од продавачите да ги предупреди дека папараците ги чекаат на излезот од трговскиот. Во моментот кога дознале дека има папараци пред влезот тие се скарале во врска со тоа кој ги има повикано истите. На крај се договориле да одлглумат дека случајно се сретнале и да заминат одвоено од центарот.

 

 

 

 

 

Александар Арсовски | ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Мартин 99: Пред да се оженам еден телефон швалерски, друг за работа

Во најновата епизода на подкастот „Искрено со Ивана И Адријана”, девојките седнаа со Мартин Трпчевски …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!