Почетна / МК Сцена / „Македонско девојче“ ечи на аеродромот во Мелбурн

„Македонско девојче“ ечи на аеродромот во Мелбурн

 

Христијан Спировски е млад македонски талент, кој веќе некое време ги воодушевува патниците на аеродромот во Мелбурн со дел од најубавите македонски песни. Има само 26 години, а неверојатен талент за музика. Христијан вели дека ова е тоа што целосно го исполнува, а особено го радува реакцијата на оние кои го слушаат.

 

 

– „На аеродром свирам веќе неколку месеци и луѓето се многу среќни, музиката на минувачите многу им се допаѓа, едноставно сакаат да слушаат балканска и посебно македонска музика, вели Христијан за ТВ Пакет.

Слушнете една од неговите изведби, со која со сигурност ќе ги освои и вашите симпатии.

 

 

 

 

| ТВ Пакет

 

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Каролина со песна порача : Честит празник Македонијо! ❤️🇲🇰

Мега ѕвездата од домашен амбиент упати честитка за нашата сакана Македонија. Со малку изменет текст …

Leave a Reply

error: Содржината е заштитена!