Почетна / Филм / Лето на Алфа со ЈУ филмови во прајмтајм – вечерва „Бурно лето“

Лето на Алфа со ЈУ филмови во прајмтајм – вечерва „Бурно лето“

“Бурно лето” со југословенските филмови на Алфа

 

Понеделник, 30 јули во 21.30 часот на Алфа телевизија ќе се емитува југословенската комедија “Lito vilovito” со Љубиша Самарџиќ, Десанка Беба Лончар, Милена Дравиќ, Борис Дворник, Милутин Миќовиќ во главните улоги.

Во филмот ќе ги следиме авантурите на тројца млади момци во екот на туристичката сезона на далматинското крајбрежје. Секој од нив на свој уникатен начин започнува да освојува странски девојки, дојдени на летување. Главниот од нив е Дон Жуан кој нема да бира средства со цел да ги импресионира девојките, а неговите двајца пријатели се тука да му помогнат, но и да си помогнат и самите.

Хумор и авантура вечерва на Алфа во летното ЈУ кино.

 

Дани | ТВ Пакет

МОЖЕБИ ЌЕ ВЕ ИНТЕРЕСИРА

Шпионски трилери и ретро СФ на Телма во филмските термини

сабота (23 мај 2020), 22.15 часот – “Todos lo saben” (2018) Шпански психолошки трилер на …

error: Содржината е заштитена!